Tylko 25 000 zł zaproponował pierwotnie zakład ubezpieczeń InterRisk poszkodowanemu, który w wyniku wypadku komunikacyjnego doznał urazu kręgosłupa, czego następstwem było porażenie jego kończyn dolnych. Ponieważ kwota ta nie stanowiła adekwatnej kompensaty poniesionych obrażeń ciała, bólu i cierpienia, poszkodowany zgłosił się o pomoc do kancelarii odszkodowawczej DRB Centrum Odszkodowań.
Wspomniany wypadek miał miejsce w 2013 r. w miejscowości Straszywa, gdzie sprawca szkody nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Pasażerem samochodu był mężczyzna, który w momencie zdarzenia miał zapięte pasy bezpieczeństwa. Wypadek miał negatywny wpływ na jego kondycję fizyczną, a co za tym idzie – również psychiczną.
Poszkodowany wskutek zdarzenia został pozbawiony możliwości samodzielnego funkcjonowania. Obecnie jest on całkowicie uzależniony od pomocy i opieki ze strony osób trzecich. Wymaga nie tylko leczenia następstw urazów fizycznych lecz również terapii psychologicznej, aby móc w jakiś sposób poradzić sobie z tą trudną sytuacją.
W opinii specjalistów DRB Centrum Odszkodowań ubezpieczyciel przy ocenie wysokości zadośćuczynienia dla poszkodowanego nie uwzględnił przede wszystkim nasilenia cierpienia, rozmiaru kalectwa, trwałości następstw zdarzenia oraz konsekwencji uszczerbku na zdrowiu w życiu osobistym i społecznym. Można tu z przekonaniem stwierdzić, że zakład ubezpieczeń dokonał mechanicznego wyliczenia kwoty świadczenia na podstawie procentowego uszczerbku na zdrowiu. Omawiana sprawa jest kolejnym dowodem na to, że analizując praktyki ubezpieczycieli w Polsce, powszechnym działaniem jest pomniejszanie kwoty należnego odszkodowania.
W toku likwidacji szkody ubezpieczyciel nie podjął działań zmierzających do wypłaty na rzecz poszkodowanego adekwatnej do rozmiaru szkody kwoty świadczenia, przez co sprawa została skierowana do sądu. Pełnomocnik dla poszkodowanego będzie dochodzić m.in. 600 000 zł zadośćuczynienia, ustalenia miesięcznej renty na zwiększone potrzeby oraz zwrotu kosztów opieki.