We wrześniu 2015 roku zmarł 63-letni ojciec pana Roberta*. Jego śmierć była ciosem dla rodziny. Odejście ojca odczuł najdotkliwiej jego jedyny syn. Z uwagi na emocjonalne poczucie pustki, jaka dominowała w życiu pana Roberta po śmierci ojca, nie był on w stanie sprostać wyzwaniom, które na niego czekały.
W listopadzie 2015 r. pan Robert zlecił VOTUM S.A. prowadzenie sprawy o dochodzenie roszczenia o wypłatę środków zgromadzonych na rachunku emerytalnym zmarłego ojca oraz na subkoncie prowadzonym przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Pan Robert miał pewność, że część składek odprowadzanych na ubezpieczenie społeczne powinna być przekazywana na tzw. II filar w Otwartym Funduszu Emerytalnym.
Po przyjęciu sprawy do prowadzenia, pełnomocnik ustalił właściwy fundusz emerytalny, który prowadził rachunek na rzecz zmarłego ojca pana Roberta. Po wcześniejszym skompletowaniu niezbędnej dokumentacji, dokonano zgłoszenia do Funduszu o wypłatę środków z rachunku emerytalnego ubezpieczonego. W toku prowadzonego postępowania likwidacyjnego pełnomocnik został dwukrotnie poinformowany, iż w celu dokonania właściwego podziału środków zgromadzonych na rachunku, konieczne jest dosłanie dodatkowych dokumentów.
Po skompletowaniu wnioskowanej dokumentacji, niezwłocznie została ona przedłożona Otwartemu Funduszowi Emerytalnemu, który po ich otrzymaniu wypłacił kwotę ponad 23 500 złotych. Równolegle pełnomocnik podejmował działania zmierzające do wypłaty środków należnych panu Robertowi z subkonta Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Po otrzymaniu kompletu dokumentów, dwa miesiące później ZUS wypłacił pozostałą część należnych środków. W sumie, na rzecz pana Roberta VOTUM uzyskała ponad 97 000 zł. z rachunku emerytalnego jego zmarłego ojca.
* imię zmienione