Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi poinformowała, że Policjanci z VII Komisariatu łódzkiej komendy miejskiej zatrzymali prezesa firmy, która zajmowała się pozyskiwaniem odszkodowań, zwłaszcza za wypadki komunikacyjne. Niestety, jak wynika z zebranego materiału dowodowego, większości uzyskanych pieniędzy nie przekazywał klientom. Zarzuty obejmują przywłaszczenie co najmniej 807 tys. złotych na szkodę 65 mieszkańców całej Polski.

Portal policja.pl informuje, że sygnały o nieprawidłowościach spółki odszkodowawczej z Łodzi wpływały od ubiegłego roku. Rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania w wypowiedzi dla PAP nie wyklucza , że pokrzywdzonych może być 300 osób, od których podejrzany 38 letni biznesmen Zbigniew B. prowadzący działalność odszkodowawczą w Łodzi od roku 2008 mógł przywłaszczyć w sumie 2 mln zł.

Jak już informowaliśmy blisko rok temu na stronie www.pidipo.pl zrzeszone w Izbie firmy zadeklarowały, że będą będą reprezentować osoby, z którymi nie rozliczyło się Unijne Centrum Odszkodowań z Łodzi. Zrzeszone firmy zobowiązały się, że nie będą pobierać wynagrodzenia od odszkodowania, którego nie rozliczyła z klientami nierzetelna firma.Do członków naszej Izby zgłosiły się osoby pokrzywdzone przez Unijne Centrum Odszkodowań, które za pośrednictwem współpracującej kancelarii uzyskały wyroki nakazujące rozliczenie się z klientami. postępowania komornicze są w toku. W części spraw, obok roszczeń względem nierzetelnej firmy odszkodowawczej, zgłoszono dalsze roszczenia do zakładów ubezpieczeń, które nie zostały wyegzekwowane przez dotychczasowego pełnomocnika.